Calvera

Kdyby se našinec choval v ekonomických záležitostech jako náš stát, jak by asi dopadl? Co myslíte, zavřeli by ho dřív nebo by spíše zbankrotoval?

Proč vsadit na nebankovní půjčku?

Podle nejnovějších statistik má s některým z úvěrových produktů zkušenost každý druhý Čech. Není asi zapotřebí složitě představovat, jak takový úvěrový svět vypadá. I když jsou banky, co se týče uzavřených smluv na úvěrové produkty stále v čele, nebankovní společnosti jim pomalu ale jistě dýchají na záda. S nebankovními půjčkami je ale spojena řada mýtů a polopravd, pojďme je tedy společně vyvrátit.

sjednávání hypotéky

Mýtus č. 1: Nebankovní úvěr je nevýhodný

Asi jeden z nejčastějších mýtů, který koluje už řadu let, přitom na něm není ani za mák pravdy. Je potřeba si uvědomit, že nebankovní svět je poměrně veliký a pokud jste se někdy v minulosti setkali s nekalými praktikami či nevýhodně nastavenými podmínkami, ještě to neznamená, že jsou nebankovní půjčky předražené. V současné době už najdeme řadu nebankovním společností, které mohou hravě konkurovat těm bankovním. Nabízí stejně výhodné podmínky i úrok a navíc jsou v mnohých ohledech o poznání benevolentnější.

Mýtus č. 2: Skryté poplatky a nevýhodná úroková sazba

Nebankovní úvěry už dávno nejsou spjaty se skrytými poplatky, naopak nabízí velmi férové jednání. Jejich doménou jsou spotřebitelské úvěry, ale to neznamená, že u některé ze společností nemůžete narazit třeba i na hypotéku. Nebankovní hypotéka bez registru otevírá zadní vrátka pro žadatele, kteří v bance z nějakého důvodu na úvěr nedosáhli. Tam kde banky dávají od žadatelů roce pryč, hledají nebankovní společnosti cestu.

úroková sazba

Banky jsou, co se týče úrokové sazby stále na špici, na jejich přísné podmínky ale nedosáhne každý. Každým rokem se počet zamítnutých žádostí zvětšuje. Může za to převážně novela z dubna 2020, které se dočkal zákon o spotřebitelském úvěru. I kdyby banky půjčit chtěly všem, zákon jim to neumožňuje. Za zamítnutým úvěrem tak nestojí neochota bank, ale složitá legislativa.