S pozdním jarem již přicházejí teploty, které by se daly označit za letní. Dvacet stupňů a více je vhodných nejen pro chození po venku v krátkém tričku, ale zároveň i pro venkovní koupání. Chodit však na plovárnu či jinam za tímto potěšením není příliš praktické a často se to i prodraží. Kdo má vlastní vhodný pozemek ve formě zahrady, ten si může zřídit své vlastní domácí koupaliště hned u svého domu. Nejedná se většinou o kdovíjak levnou záležitost. Hlavně zapuštěné vodní plochy mohou stát neuvěřitelné peníze, a to v malých rozměrech. Navíc jsou k realizaci vlastního venkovního koupání také stavební práce, které mohou poničit větší část pozemku.
Není tak vůbec divu, že většina lidí sáhne raději po levných nadzemních bazénech, co sice nevypadají jako nic moc, ovšem jsou cenově dostupné. Menší děti se v nich mohou dokonce učit i plavat, ale dospělí nemají šanci udělat, byť jediné tempo, aniž by se nedostali k okraji. V takových chvílích se naskýtá otázka, jestli není lepší peníze investovat do něčeho ještě mnohem levnějšího, a sice do solární sprchy.
Nejedná se o žádnou novinku. Solární sprchy jsou nejen na našem trhu k dostání už docela dlouho, nicméně až s velkým zdražením stavebních prací a tím i bazénů po nich začíná být velká poptávka. Jedná se totiž o stále docela levnou záležitost, která může být velice užitečná. Kdo by se nechtěl po těžké práci na zahradě ihned na témže místě osvěžit, že ano. Není potřeba kvůli tomu vážit cestu až do domu a případně zašpinit od hlíny část interiéru. Navíc mohou mít některé modely i hlavici s výsuvnou hadicí, díky čemuž se dají používat třeba na zalévání zeleně.
Vzhledem k tomu, že jde o solární zařízení, po energetické stránce jsou sprchy zcela samostatné. Problém je, že fungují jen několik měsíců v roce, a sice nejčastěji od května do září, kdy jsou sluneční paprsky nejsilnější.